Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 18, 2017 in Budowa | 0 comments

Budowa domu

Budowa domu

Budowa domu to bardzo ważna decyzja i poważna inwestycja. Jak każde działanie zaczyna się od marzenia. W nim zawsze mamy piękny dom otoczony, równie wspaniałym płotem, ale pamiętajmy, że jest to jedynie wizja. Bardzo odległa.
Pierwszym krokiem do budowy domu jest znalezienie odpowiedniego miejsca, aby go postawić, czyli działki. Tu też trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników, np. czy nie wybudują nam w przyszłości przed nosem ogromnego osiedla, w którym będziemy zaglądać sąsiadowi do okien lub supermarketu z ogromnym parkingiem czy autostrady.
Drugim elementem jest uzyskanie pozwolenia budowlanego. Często jest to tylko formalność, ale wymaga zebrania dokumentów i oczywiście czasu.
Do uzyskania pozwolenia potrzebny jest nam projekt. Nam projektem warto się tysiąc razy zastanowić, żeby nie było w nim elementów niepotrzebnych lub takich, które przestaną nam się za parę lat podobać.
Następnie trzeba wybrać ekipę budowlaną. Szybką, terminową i niezawodną. Najlepiej poradzić się w tej kwestii znajomych, którzy już wybudowali dom.
Później pozostaje jedynie oddanie budynku do użytku. To też kwestia formalna.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *