Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 13, 2017 in Budowa | 1 comment

Ponadczasowy kamień – Trawertyn

Ponadczasowy kamień – Trawertyn

Słowo trawertyn jest szeroko znane w architekturze wnętrz. Trawertyn to forma dekoracji strukturalnych ścian ale i przede wszystkim trawertyn to skała osadowa charakteryzująca się wysoką porowatością przy drobnoziarnistej i podłużnej strukturze. Ten jakże ponadczasowy surowiec służący wykończeniu wnętrz ma wiele zastosowań. Wszystko zależy od sposobu obróbki kamienia i efektu jaki chcemy uzyskać.

Płytki trawertynowe mogą być stosowane w rustykalnych wnętrzach ale i w nowoczesnym budownictwie. Miejsca dekoracji tym jakże ciekawym kamieniem też są różne Trawertyn to płytki podłogowe, ścienne ale często też dodatkowe elementy do wykończenia i aranżacji wnętrz. W szeroko rozumianym znaczeniu trawertyn to blaty kuchenne, ale i umywalki, listwy dekoracyjne i elementy zdobne. Zastosowań może być wiele i wszystkie będą z pewnością cieszyć oczy. Kamień z długoletnią historią, używany już w starożytności: w Rzymie i Egipcie doskonale przetrwał do naszych czasów, dając zadowolenie, luksus i komfort swoim użytkownikom.

1 Comment

  1. Jak najbardziej polecam. Mam doświadczenie z tą firmą i jestem bardzo zadowolona z ich usług. Profesjonalnie i rzetelni e.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *