Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 10, 2017 in Budowa, Remont | 0 comments

Cennik usług budowlanych

Cennik usług budowlanych

Usługi budowlane są ciągle w cenie. Cały czas ktoś coś zmienia, remontuje. Jak wiadomo, im większe miasto, tym wyższe ceny.
Jak kształtują się ceny usług budowlanych w Polsce?
Jeżeli chodzi o prace murarsko-tynkarskie, to najdroższa jest budowa domu. Za metr kwadratowy z materiałem zapłacimy około 800 zł, a bez materiałów 250 zł. Wtedy materiały musimy dokupić we własnym zakresie.
Murowanie z cegły to koszt 40 zł za metr, a tynkowanie tradycyjne cementowo-wapienne (bez materiału) kosztuje około 19 zł.
Jeżeli chodzi o technologie gipsowe, to przykładowo wykonanie gładzi gipsowych, czyli trzykrotne przetarcie gipsem ze szlifowaniem bez materiału to koszt około 15 zł za metr kwadratowy. Coraz popularniejszy jest montaż wielopoziomowych sufitów podwieszanych, za to zapłacimy około 100 zł za metr.
Instalacja centralnego ogrzewania kosztuje 120-150 zł za jeden grzejnik, a zamontowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej to koszt 12-150 zł za jeden punkt.
Często wykonywane są prace w zakresie elektryki.
Instalacja elektryczna oświetlenia halogenowego elektryczne ogrzewanie podłogowe (z materiałem) to cena 100 zł za metr kw., instalacja punktu oświetlenia górnego kosztuje 40 zł, a wykucie bruzdy pod kabel to koszt 10 zł.
Przykładowy cennik usług budowlanych można bez problemu znaleźć w internecie. Łatwiej policzyć koszt remontu.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *