Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 19, 2022 in Tematy pozaremontowe | 0 comments

Trawokulki w żywieniu koni

Trawokulki w żywieniu koni

Hodowcy koni stają przed trudnym wyzwaniem, jeśli chodzi o ich karmienie. Oczywiste jest, że każdy gatunek zwierząt potrzebuje odpowiedniej jakości paszy, aby dobrze funkcjonowały i rosły te delikatne i czułe zwierzęta. Jednak nie wszyscy o tym wiedzą, a zwłaszcza ci którzy zaczynają swoją przygodę z hodowlą koni, ponieważ są to zwierzęta bardzo wrażliwe. W ich przypadku nawet niewielka ilość nieodpowiedniej paszy może wyrządzić im wielką szkodę. Nawet przedawkowanie niektórych substancji spowoduje u tych zwierząt drobne problemy zdrowotne. Oczywiście na początku brzmi to bardzo skomplikowanie, ale karmienie koni nie jest problematyczne jednak wymaga od nas nieco uwagi. Po prostu należy przestrzegać zasad i wszystko będzie dobrze. Naturalnie jedną z podstawowych pasz dla tych zwierząt jest trawa zwana również zielonką. W zimie nie ma do niej dostępu jednak jest w postaci suszonej i granulowanej, dostarczająca niezbędnych składników odżywczych.

Czym są trawokulki?

Szukając nowego dodatku do paszy niekiedy spotykamy się z dotąd nie odkrytymi produktami. Jednym z nich są bez wątpienia trawokulki w formie granulatu, powstaje on w długim i dość skomplikowanym obrabianiu traw pochodzenia naturalnego. Są one wyłącznie z pierwszego pokosu, charakteryzują się bardzo skondensowanych lecz wciąż naturalnym zapachem który zachęca zwierzęta do ich konsumpcji. Dodatkowo są niezbędnym źródłem błonnika oraz nie zawierają cukru, pomimo tego mają wysoce przyswajalną formę, która korzystanie wpływa na cały układ pokarmowy. Jest to o tyle ważne w przypadku koni, ponieważ są one bardzo wrażliwe a ich układ pokarmowy może ulec podrażnieniu. Zawartość włókien surowych oraz niezbędnego białka przyczyni się znacząco do poprawienia kondycji zwierząt oraz będzie wspomagać ich rozwój na każdym etapie życia.

Dlaczego warto kupić właśnie ten dodatek?

Z pewnością warto kupić ten produkt jeżeli szukamy zamiennika bądź dodatku do paszy właściwej, który będzie cechował się wysoką jakością oraz starannie dobranym składem. Cała produkcja odbywa się pod ścisłym nadzorem, trawa z pierwszego pokosu jest sprawdzana pod wieloma kątami co niweluje jakiekolwiek nieścisłości z jej jakością. Możemy mieć absolutną pewność, że jest to dobry wybór co z resztą potwierdzają dobre opinie nie tylko specjalistów ale również hodowców którzy zdecydowali się na taki wybór. Bardzo dobrze sprawdzą się w momencie, gdy nasz zwierzak ma zwiększony apetyt który również jest szkodliwy. Podając mu ten dodatek, pobieranie paszy zostanie natychmiastowo zmniejszone i uregulowane. To samo tyczy się zwierzą z problemami układu trawienia który został wcześniej naruszony i wymaga leczenia. Reasumując jest on pod żadnym kątem nie szkodliwy i nie przyczyni się do pogorszenia zdrowia chorego zwierzęcia. Jest to produkt naturalny, który pod wpływem suszenia oraz obróbki przyjął formę granulatu. Taka forma jest doskonała, ponieważ umożliwia nam łączenie jej z inną karmą. Kwestia ceny także działa na naszą korzyść, ponieważ jest w przystępnej cenie.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *