Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 17, 2020 in Remont | 0 comments

Wystrój wnętrz w stylu minimalistycznym: prostota i elegancja

Wystrój wnętrz w stylu minimalistycznym: prostota i elegancja

Wystrój wnętrz w stylu minimalistycznym: Prostota i Elegancja

Minimalizm to styl, który w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność zarówno w projektowaniu wnętrz, jak i modzie czy designie. Charakteryzuje się on prostotą i minimalizmem form, które skupiają się na podkreśleniu funkcjonalności oraz efektownym podkreśleniu wybranych elementów. Większość projektantów w dzisiejszych czasach wybiera minimalistyczne wnętrza, które dzięki swoim walorom estetycznym, kojarzone są z elegancją i wytwornością.

CHARAKTERYSTYCZNE ELEMENTY WYSTRÓJU MINIMALISTYCZNEGO

Projektowanie minimalistyczne oparte jest przede wszystkim na zasadzie “mniej znaczy więcej”. Taki charakterystyczny kierunek kreatywny charakteryzuje się zastosowaniem wyłącznie najistotniejszych elementów, które są wyciszone i oparte na makroskopijnych formach. Wnętrza w tym stylu charakteryzują się przede wszystkim:

1. Pastelową kolorystyką i wykorzystaniem odcieni bieli, szarości, beżu, czerni i bieli. Dzięki temu uzyskujemy wrażenie harmonii i czystości;

2. Meble wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak drewno, metal czy szkło. Prostota form i przemyślane rozwiązania pokazują, że to właśnie w minimalizmie tkwi siła;

3. Kwestie dekoracyjne pozostają na marginesie, co nie oznacza, że nie odgrywają one roli. Przedmioty te mają jedynie charakter akcentów, które służą wyeksponowaniu minimalistycznego stylu wnętrza.

WARTOŚCI MINIMALISTYCZNEGO WYSTRÓJU

Wystrój minimalistyczny posiada bardzo dużą wartość również w kontekście funkcjonalnym wnętrza. Elementy użyte w ten sposób są naprawdę potrzebne, modernistyczne i tworzone są w oparciu o najnowsze trendy. Poniżej kilka argumentów za minimalistycznym wykończeniem pomieszczeń:

1. Minimalizm pozwala na przestrzeń
Wnętrza w stylu minimalistycznym, dzięki swojej harmonii, pozwalają na wykreowanie odpowiedniej przestrzeni, która często pozostaje z zagospodarowana w pełni. Skłaniając się ku różnego rodzaju nowinkom, pomijamy jednak to, że pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Minimalistyczne podejście pozwala na wykorzystanie przestrzeni w sposób maksymalnie efektywny.

2. Minimalizm to estetyka i elegancja
Jak wiadomo w dzisiejszych czasach wystrój wnętrz schludny, prosty oraz estetyczny jest na topie. Minimalizm dzięki swojej prostocie, ale też funkcjonalność, tworzy niesamowitą elegancję, która jest skierowana do ludzi pragnących unikalnego stylu.

3. Minimalizm uspokaja i odstresowuje
Innym faktem czy aspektem jest, że minimalistyczny wystrój wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Skłaniając nas ku prostocie, pozwalają na wyciszenie i spokój psychiczny, który pozwala na łatwiejszy odpoczynek, choćby po pracy.

Minimalistyczne koncepcje dopasują się do każdej przestrzeni, zarówno tej niewielkiej jak i dużych wnętrz. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, im więcej elementów, tym mniejszej przestrzeni można używać, a nie przemierzać.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *