Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 3, 2020 in Tematy pozaremontowe | 0 comments

Jak skutecznie karać zwierzaka?

Jak skutecznie karać zwierzaka?

Odpowiednią karą dla psiaków na pewno nie są metody opierające się na wykorzystywaniu bólu. Jeżeli chcemy zmniejszyć częstotliwość występowania działania negatywnego, to z pewnością nie wolno psiaka bić, krzyczeć na niego czy, w jakikolwiek sposób, karać fizycznie. One tego nie zrozumieją, a ponadto mogą odebrać to jako nagrodę.

 

Aby go skutecznie karać, musimy wiedzieć, czego on oczekuje (na chłodno analizować daną sytuację i patrzeć na nią z punktu widzenia zwierzęcia, gdyż psy, chociaż ich zachowania są bardzo logiczne, nie rozumieją, czego my od nich oczekujemy, gdyż zwierzaki nie czytają w Twoich myślach).

 
Jedną z możliwości jest przekonanie zwierzęcia, że to, co on robi, w ogóle na nas nie działa, czyli ignorowanie go (szczególnie skuteczna przy wychowywaniu szczeniąt- jeżeli będziemy ignorować jego zachowanie, podczas gdy my jemy, to się nauczy, że nic od nas nie wyłudzi). Inną- izolacja. Karą za źle wykonane polecenie podczas tresury może być wyciągnięcie smakołyku i schowanie go do kieszeni. Propozycji skutecznych kar jest całkiem dużo i żadna z nich nie opiera się na krzyku czy biciu. Te dwie czynności jeszcze bardziej mogą zaogniać sytuację.

Więcej na https://petportal.pl/

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *