Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 26, 2020 in Budowa | 0 comments

Najpopularniejsze spawarki na rynku

Najpopularniejsze spawarki na rynku

Spawanie to jedna z najpopularniejszych metod łączenia dwóch części. Służy ona głównie do wykonywania spoin na różnego rodzaju metalach. Spawanie polega na dostarczeniu do miejsca połączenia dużej energii, która jest w stanie stopić materiał łączony. W tym celu używa się elektrody, która wytwarza łuk spawalniczy za pomocą energii elektrycznej. W miejscu spawania, roztopione metale dwóch detali łączą się z materiałem pochodzącym z elektrody i łączą na stałe dwie części. Na rynku można znaleźć wiele urządzeń wykonujących spoiny, które nazywają się spawarkami. Mogą być one przenośne i służyć do małych robót albo mieć duże rozmiary i wykonywać bardzo odpowiedzialne spoiny w kadłubach statków wodnych lub rurociągach.

Rodzaje spawarek

Najczęściej spotykanymi spawarkami na rynku są:

1. Spawarka transformatorowa : jest to rodzaj urządzenia, którego głównym elementem jest transformator. Do jego uzwojenia dostarczane jest napięcie z sieci, które w jego wnętrzu można dostosować do wybranych przez nas parametrów spawania. Zaletami tego typu urządzenia jest niska cena oraz prosta konstrukcja. Niestety spawarka transformatorowa posiada dość duże wymiary oraz wagę.

Dobrym przykładem tego typu urządzenia jest spawarka besterka . Jest to konwencjonalna spawarka, która służy do wykonywana spoin za pomocą elektrod otulonych. Posiada ona małe rozmiary, które pozwalają na jej użycie w każdym gospodarstwie domowym. Maksymalny prąd spawania wynosi zazwyczaj 120 A, a typ spawania jakie możemy nią wykonać to MMA. Można zakupić rodzaj tej spawarki z wentylatorem co znacznie podnosi wydajność pracy.

Spawarki elektryczne Bester są dzisiaj jednymi z najpopularniejszych na rynku. Transformatorowa spawarka Bester jest już większym urządzeniem, które stosuje się w przemyśle do wykonywania spoin na lekkich stalowych konstrukcjach. Posiada ona dozownik gazu osłonowego oraz podajnik drutu umiejscowiony na czterech rolkach. Często wykorzystuje się ja wiec jako pół automat, który posiada bardzo dobrą wydajność spawania. Posiada ona specjalne certyfikaty potwierdzające jej bezpieczne użytkowanie. Przeznaczona jest do spawania metodą MIG lub MAG. Wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji podczas spawania. Przykładowo można nią wykonać spoiny punktowe lub regulować długość podawanego drutu. Dzięki zastosowaniu gazów osłonowych, jakość spoiny jest bardzo dobra. Dzięki nim bowiem z jeziorka spawalniczego wytrącane są wszelkie zanieczyszczenia, które mogą powodować wady połączenia. W skrajnych przypadkach takie niedoskonałości są niebezpieczne i mogą powodować nagłe oraz kruche pękanie co może doprowadzić do tragedii.

Kolejnym typem tego urządzenia są spawarki transformatorowe pirotec . Jest to średniej wielkości spawarka, która przystosowana jest do najpopularniejszych elektrod od średnicy od 1.6 mm do 2.5 mm. Zakres prądowy wynosi od 20 A do 110 A. Posiada ona system chłodzący, który zwiększa znacznie wydajność pracy. Posiada ona małe gabaryty oraz wagę tak więc możemy być stosowana w każdym gospodarstwie domowym w celu prostych napraw. Do pracy potrzebuje ona standardowego zasilania z gniazdka 230 V.

2. Spawarka inwertorowa : jest to urządzenie przeznaczone do ludzi bez doświadczenia w spawaniu. Dodatkowo jej cena jest niska i nie wymaga dokupienia wielu akcesoriów potrzebnych do spawania. Posiada ona też małe wymiary oraz wagę co znakomicie sprawdza się w domowych naprawach. Spawarka migomat inwertorowy nadaje się do wszystkich metod spawania ( MIG,MAG,TIG)

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *