Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 11, 2021 in Remont | 0 comments

Montaż okien i drzwi. Samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

Montaż okien i drzwi. Samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

Wybór okien i drzwi do domu jest bardzo ważną kwestię. Zależy nam w głównej mierze, żeby były na lata, dlatego powinny się cechować wysoką odpornością na uszkodzenia. Czym się kierować przy ich wyborze?

Montaż okien i drzwi

Pierwszą kwestią, nad którą należy się zastanowić to czy ich montaż ma być samodzielny czy z pomocą specjalisty. Często chcąc zmniejszyć koszty całej budowy bądź remontu mieszkania decydujemy się na samodzielny montaż. Tymczasem cały proces montażu może wydawać się łatwy i na samym krótkim etapie montażu można popełnić wiele błędów. Bez odpowiedniego doświadczenia, wiedzy i co najważniejsze, narzędzi montaż może okazać się niewykonalny. Przy montażu drzwi każdy przypadek jest mocno indywidualny, ponieważ nie zawsze da się je odpowiednio zabezpieczyć starymi sposobami. Wybierając drzwi wejściowe warto postawić na drewno, ponieważ ta klasyka nigdy nie wychodzi z trendów remontowych.

Wybór okien do domu

Okna mają duży wpływ na to, jak zimą będzie ciepło w domu. Stare okna mogą być nieszczelne, przez co będzie dużo chłodu dostawać się do domu. Przy wyborze nowych okien powinniśmy się kierować ich dobrymi parametrami. Mówi się, że im więcej komór posiada okno, tym lepiej. Na rynku istnieją okna pięciokomorowe i te są pewnym standardem, ale można też wybrać sześciokomorowe lub ośmiokomorowe. Drugim parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę to izolacyjność cieplna oszklenia. Starym standardem były wybierane pakiety dwuszybowe, ale z czasem popularne się stały pakiety trzyszybowe, a nawet czteroszybowe. Ciekawą opcją jest też wstawienie nawiewników, które będą pełniły funkcję regulacyjną dopływu powietrza z zewnątrz. Poprawny nawiew powietrza jest konieczny do poprawnego działania systemu wentylacji w domu. Montaż okien zdecydowanie powinien odbywać się przy udziale specjalisty w tym fachu.

Wybór może nie jest prosty, ale kierując się dobrymi radami można sprawnie przeprowadzić montaż. Niemniej jednak taka skomplikowana procedura powinna być wykonywana tylko przez osoby, które podsiadają podstawową wiedzę w tym temacie. Często liczba komplikacji jest tak długa, że samodzielny montaż przenosi więcej strat niż zysku i koszt naprawy przewyższa opłacenie usługi specjalisty.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *