Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 20, 2020 in Remont | 0 comments

Z czym łączyć marmur i marmurowe lampy wiszące?

Z czym łączyć marmur i marmurowe lampy wiszące?

Marmur, chociaż może kojarzyć się głównie z pałacowymi wnętrzami, coraz częściej gości także w nowoczesnych aranżacjach. Marmurowe lampy wiszące pięknie rozświetlają przestrzeń, dodając jej szyku, klasy i przytulności. W jakim towarzystwie ten szlachetny materiał czuje się najlepiej?

Marmur często kojarzony jest z przepychem i pałacowym splendorem, dlatego wiele osób obawia się zaprosić ten szlachetny kamień do swoich aranżacji. Czas zerwać z tym krzywdzącym stereotypem! Dzięki umiejętnemu zastosowaniu marmuru we wnętrzach i zestawieniu go z innymi materiałami, można uzyskać niesamowicie ciekawy i subtelny efekt. Świetnym przykładem są nowoczesne lampy wiszące z marmuru, które – chociaż niewątpliwie bardzo eleganckie, potrafią zbudować w mieszkaniu wyjątkowo ciepłą i przytulną atmosferę.

Marmur a kolory

Chyba najbardziej klasyczną i elegancką kompozycją jest zestawienie marmurowych elementów z czarnymi ścianami i podłogami lub czarnym wyposażeniem. Czarne, neutralne tło cudownie wyeksponuje urok marmurowego oświetlenia wiszącego. Jeśli zależy nam na przełamaniu surowości marmuru, warto sięgnąć po wyraziste, kolorowe wzory, szarości, beże, drewno i złoto. Supermodnym, nowoczesnym połączeniem jest zestawienie marmuru z butelkową zielenią. Uwaga! Złoto wprowadzamy tylko w prostej, minimalistycznej postaci – inaczej zrobi się kiczowato i przaśnie.

Marmur a różne style aranżacyjne

Marmur lubi się z różnymi stylami: od klasycznego i vintage, przez nowoczesny, po art deco, rustykalny i glamour. W aranżacjach modern, świetnie wypada w duecie z naturalnym drewnem, a w pomieszczeniach stylizowanych – z elementami żeliwnymi i miedzianymi, mocno dekoracyjnymi. W skandynawskich wnętrzach marmur dobrze czuje się w towarzystwie prostych mebli i mięsistych tkanin. Z kolei w pełnych przepychu i blasku mieszkaniach glamour marmurowe elementy można śmiało łączyć ze złocistymi lub srebrzystymi akcentami. Jeśli pomieszczenie ma mieć klimat eko, to konieczne zastosujmy duet marmur + drewno. Chcecie wprowadzić marmurowe lampy wiszące do loftu? Znakomity pomysł, bo marmur rewelacyjnie komponuje się z surową, czerwoną cegłą.

Marmur a wielkość pomieszczenia

Niestety, marmur nie najlepiej wygląda w małych pomieszczeniach – chyba, że wprowadzamy go tylko w postaci drobnych akcentów, a nie na całych powierzchniach. Do mniejszych pokoi warto wprowadzić np. żyrandol z marmurowymi elementami. Obecnie projektowane lampy wiszące z marmuru zachwycają delikatnością i ciepłem, dlatego z powodzeniem mogą stać się częścią przytulnej, nowoczesnej aranżacji.

Ocieplanie marmuru

Przyjemne w dotyku, grube tkaniny, puszyste dywany typu shaggy, sofy i fotele z materiałowym obiciem, drewniane podłogi i meble, długie zasłony – to sprawdzone sposoby na natychmiastowe ocieplenie zbyt chłodnej aranżacji z marmurem w roli głównej. Także ciepły blask kominka doskonale „zmiękcza” marmur. Nie obawiajmy się lodowatego oblicza tego kamienia, bo w odpowiednim towarzystwie od razu łagodnieje.

 

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *